UK: National Action zdelegalizowane

National Action, pro-biała i narodowosocjalistyczna organizacja z Wielkiej Brytanii, została oficjalnie zakazana przez rząd brytyjski i uznana za grupę terrorystyczną. Oznacza to, że bycie członkiem NA, wspieranie grupy lub jakakolwiek forma odwoływania się do niej zostanie uznana za przestępstwo. Posłom umożliwił to Terrorism Act 2000.

Jednym z powodów delegalizacji miało być wychwalanie Thomasa Maira, który zabił Jo Cox z Partii Pracy, założycielkę Parlamentarnej Grupy Przyjaciół Syrii, wnoszącej o rozszerzenie nie-białego najazdu na Wielką Brytanię.

National Action

Zdelegalizowani angażują się w akcje charytatywne, biorą udział w demonstracjach, rozklejają plakaty i rozdają ulotki. Do rzeczy, które mają cokolwiek wspólnego z przemocą, można NA przypisać parę starć z anty-białymi działaczami Antify.

Tymczasem w Zjednoczonych Królestwach legalnie dalej mogą manifestować islamiści, żądając ustanowienia prawa Sharia, o czym wielokrotnie ukazywały się artykuły oraz bezpośrednie nagrania umieszczane od Youtube po Liveleak.

NA przy manifestacjach współpracowała z wieloma innymi grupami, jak Narodowe Odrodzenie Polski Sekcja UK, czy brytyjski oddział Ruchu Twórczości. Można się domyślić, że w przypadku „profilaktycznego” rozszerzenia zakazu, obejmie on również inne organizacje.

Antyrasista to anty-biały.