Szwecja: Skandaliczne wyroki dla najeźdźców transmitujących gwałt na Facebooku

Trzech „uchodźców” zostało skazanych za udział w gwałcie zbiorowym, transmitowanym na zamkniętej grupie, na Facebooku. O incydencie pisaliśmy przy okazji innego newsa.

Zostali aresztowaniu w styczniu, w mieście Uppsala niedaleko Sztokholmu, po tym, jak policjanci otrzymali wskazówki dotyczące gwałtu transmitowanego na zamkniętej grupie Facebooka i przerwali transmisję. Dwóch mężczyzn to obywatele afgańscy, natomiast trzeci posiada szwedzkie obywatelstwo, będąc afgańskiego pochodzenia.

uppsala2-460x817

Pomimo jasnych dowodów, wyroki okazały się być skandalicznie niskie: pierwszy z nich otrzymał jeden 1 więzienia, drugi 27 miesięcy, natomiast trzeci, który filmował cały incydent, został skazany na 6 miesięcy. Dodatkowo sprawców obciążono karą na rzecz ofiary w wysokości 300 000 koron szwedzkich.

Gwałciciele zaprzeczali zarzutom, mówiąc, że kobieta wyraziła zgodę na seks z nimi. Jednak sąd stwierdził, że 30-letnia ofiara była mocno odurzona alkoholem i narkotykami, przez co nie była w stanie podejmować świadomych decyzji. Sędzia Nils Palbrandt wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:

„Nawet jeśli kobieta w sposób, w jaki oskarżeni twierdzą, zgodziła się na stosunek płciowy, nie jest możliwe, aby osoba w takim stanie upojenia wyraziła świadomą zgodę” – stwierdził, „W związku z tym (mężczyźni) ponoszą odpowiedzialność za gwałt.”

Rzecznik prasowy skandynawskiej filii Facebooka potępił ten okropny akt.

Antyrasista to szyfrogram dla anty-biały.

Źródło: dailymail.co.uk