Szwecja: Jeden z liderów Stockholm Pride okazał się być pedofilem

Jeden z szefów sztokholmskiej parady gejów został zwolniony z urzędu po tym, jak wyszło na jaw, że w przeszłości został uznany za winnego gwałtu na 13-letnim chłopcu.

Mężczyzna, który stał się jednym z przywódców Sztokholm Pride był wcześniej lokalnym politykiem i zaangażował się w związek seksualny z 13-letnim chłopcem, obiecując mu karierę w telewizji, w Stanach Zjednoczonych. Przyznał się, do obdarowywania ofiary drogimi prezentami. Za pedofilię sąd skazał go na 2,5 roku więzienia (!) w 2011 roku, a po opuszczeniu miejsca odosobnienia, stał się jednym z prominentnych działaczy ruchu LGBT.

pride-parade

Britta Davidsohn, główna szefowa Stockholm Pride, powiedziała: „Otrzymaliśmy informacje od jednej z naszych organizacji członkowskich, że osoba z naszego kierownictwa była skazana za przestępstwa seksualne. Nie wiedzieliśmy o tym. Potem zadzwoniłam do zarządu, gdzie postanowiliśmy natychmiast wyrzucić tę osobę z pracy. Skontaktowaliśmy się także z konsultantem, który pomógł nam dokonać przeglądu organizacji i opracować politykę, która zagwarantuje, że to się nie powtórzy”, wyjaśniała dla Expressen.

Podczas gdy Davidsohn stwierdziła, że przywódcy nic nie wiedzieli o tym czynie, spotkanie zarządu ujawniło, że niektórzy członkowie organizacji posiadali wiedzę o przeszłości pedofila.

Źródła: breitbart.com, expressen.se