RPA: Grupa Boer-Afrikaner Volksraad przeciwko wywłaszczeniom ziemi

Grupa Boer-Afrikaner Volksraad ostrzega wiodącą, pro-czarną partię ANC (African National Congress) przed wojną w kraju, mówiąc również, że brak działań przeciwko morderstwom popełnianym na Afrykanerach będzie postrzegane jako „akt wrogości wobec białej populacji”.

Walka o własność gruntów wyraźnie przybiera na sile, „to wojna przeciwko Afrykanerom”, ostrzega Boer-Afrikaner Volksraad.

Sakkie van der Merwe - członek BAV

Pro-biała grupa działaczy mówi również, że nie uzna żadnej ustawy, która sprawi, że odbiera się Białym ich ziemie bez legalnego odszkodowania, nawet jeśli pochodzić będzie z parlamentu.

„Pozbawienie, wywłaszczanie i okupacja naszego kraju pod względem jakiegokolwiek prawa uznaje formalny akt wojny wymierzony w Afrykanerów, przeciwko czemu musimy się bronić z przyjętymi międzynarodowymi środkami i metodami w celu ochrony naszej własności”, napisała organizacja.

EFR (Economic Freedom Fighters) wezwał w parlamencie do wywłaszczenia ziemi bez odszkodowania. Wniosek został złożony przez lidera partii Juliusa Malema, który wezwał Czarnych do zjednoczenia w celu zmiany 25 artykułu Konstytucji, aby była możliwość „nacjonalizacji” (odbierania Białym ziemi) bez odszkodowania.

Członkini ANC, Phumuzile Ngwenya-Mabila, w swoim przemówieniu stwierdziła, że rozumie historię wywłaszczania gruntów, jednak idea tego czynu pozostaje niekonstytucyjna.

W obecnej formie, 25 artykuł Konstytucji zakazuje wywłaszczenia ziemi bez odszkodowania. Artykuł 25, podpunkt 3 mówi: „Kwota rekompensaty, a także czas i sposób płatności musi być słuszny i sprawiedliwy, odzwierciedlając sprawiedliwość równowagi pomiędzy interesem publicznym, a interesem poszkodowanego, z uwzględnieniem wszystkich istotnych okoliczności.”

Antyrasista oznacza anty-biały, a „różnorodność” to nic innego jak ludobójstwo Białych Ludzi.

Źródło: citizen.co.za