Prezydent Turcji przeciwko „europejskiej islamofobii”

Turcja podejmie większe wysiłki przeciwko „rasizmowi i islamofobii” na wszystkich platformach międzynarodowych, zwłaszcza Organizacji Współpracy Islamskiej (Organization of Islamic Cooperation – OIC), jak stwierdził prezydent Tayyip Erdoğan 14 marca 2017 roku.

„Ta sprawa nie jest sprawą jedynie dla Turcji. Ten faszyzm pokazuje jej (Europy) brudne oblicze, mający wpływ na wszystkich muzułmanów i cudzoziemców żyjący w Europie.”, mówi.

n_110792_1

Erdoğan wezwał Turków, muzułmanów i cudzoziemców mieszkających w Niemczech i Holandii, aby nie głosowali na partie, które opowiadają się za polityką przeciwko Turcji. W swoim nowym ataku przeciwko Holendrom, Erdoğan stwierdził również, że Holandia odpowiedzialna jest za najgorsze masowe morderstwo w Europie od czasów II Wojny Światowej, mając na myśli wojnę na Bałkanach (W celu poznania prawdy, odsyłamy TUTAJ).

Holandia ukazała „terror państwowy”, nie pozwalając tureckim ministrom manifestować z Turkami w tym kraju dnia 11 marca, interweniując wobec protestujących przy pomocy policji. Erdoğan stwierdził, że kraj ten w znacznym stopniu rani Europe i Unię Europejską: „Teraz, UE, dla tych, którzy chcą z nią kooperować, nie jest symbolem prawa i wolności. Europa jest tak ważna, że nie może zostać pozostawiona na łasce bandyckiego państwa. Wzywam cały świat, aby zdeterminował swoją pozycję na bardziej wrażliwą.”

Bowiem, jak się okazuje, gdy kraj europejski chce stanowić o samym sobie, nie pozwalając drugiemu, w dodatku, nieeuropejskiemu kraju, ingerować w jego tożsamość i sprawy wewnętrzne, jest to „rasizm i islamofobia”. My, tymczasem uznajemy, że słowa tureckiego prezydenta są anty-białe i antyeuropejskie, gdy żąda on, aby europejski kraj podporządkował się woli Turcji.

Antyrasista to nikt inny, jak anty-biały.

Źródło: hurriyetdailynews.com