Ogłoszenie: Red Blue Fighters kontynuuje akcję pomocy finansowej dla Janusza Walusia

Przebywający w więzieniu w RPA Janusz Waluś, który w 1993 roku zastrzelił lidera partii komunistycznej Chrisa Haniego, nie wyjdzie na razie na wolność – podaje portal sabc.co.za.

„Południowoafrykański Najwyższy Sąd Apelacyjny RPA w Bloemfontein zdecydował, że decyzja w sprawie Janusza Walusia zostaje odroczona do 29 maja. Rzecznik ministra sprawiedliwości Michaela Masuthy poinformował, że rozprawę przełożono na późniejszy termin, ponieważ szef resortu nie zapoznał się jeszcze z oświadczeniem rodziny, które niedawno załączono do akt” – informuje wprost.pl

Nie od dziś my nacjonaliści mówimy, że władze RPA nie mają podstaw prawnych by trzymać Walusia nadal za kratami i robią wszystko, by całą sprawę przeciągnąć w czasie. Takie próby prowadzić mają do wykończenia naszego rodaka psychicznie oraz finansowo. Akcja z odroczeniem rozprawy w ogóle nas nie dziwi. Idealnie wpisuje się w ich scenariusz.

Skład adwokacki przyleciał, wynajął hotel i samochód, przygotował się do rozprawy jak należy, a ta trwała ledwie minutę. Tylko dlatego, że znalazły się jakieś błędy proceduralne. Całą operację logistyczną trzeba będzie powtórzyć za trzy i pół tygodnia. Nietrudno się domyślić, że generuje to kolejne koszta.

szarfa_jw2

Po wyczerpaniu dotychczasowych zapasów, ponownie do sprzedaży wracają „szarfy cegiełki”. W ofercie są tkane biało-czerwone szaliki bez emblematów klubowych(czego powodem jest inicjatywa ponad podziałami). Produkty będą dostępne na kolejnym meczu Rakowa z Kotwicą. Osobom zainteresowanym zakupem przypominamy, że wszelkie informacje udzielane są pod dwoma adresami mailowymi: jwosc@rbfzine.pl oraz janusz.walus.osc@rbfzine.pl. Zachęcamy do zakupu szalików z których zysk w całości zostanie przekazany rodzinie Walusia. Inicjatywa zacna, więc do dzieła. Nie pozwolimy, by „czarne (nie)porządki” stanęły na drodze do wolności Walusia! – mówią zaangażowani w akcję kibice z RBF.

Źródła: aktyw14.net, rbfzine.pl