Niemcy: Policja udaremniła kolejną próbę zamachu bombowego

Jak donosi portal Spiegel.de, kolejny najeźdźca został aresztowany w Niemczech za przygotowywanie serii zamachów bombowych w co najmniej czterech krajach europejskich. Plan przewidywał przemalowanie samochodów-pułapek tak, by wyglądały na radiowozy policyjne.

Funkcjonariusze niemieckiej policji antyterrorystycznej aresztowali 38-letniego Hassana A. w jego mieszkaniu (swoją drogą, dotowane przez rząd) w dzielnicy Burbach (Saarbrücken), we wczesnych godzinach porannych, 31 grudnia.

Kiedy jego telefon komórkowy został zatrzymany do wglądu, policja była w stanie wyciągnąć kompleksowe protokoły rozmów, które wykazują, że ISIS wysłało zamachowcy 180 tysięcy euro na sfinansowanie ataku, stwierdził prokurator Saary.

Według stenogramu, Hassan A. poprosił swój kontakt ISIS w Syrii, aby wysłali mu pieniądze w celu nabycia pojazdów, by załadować je ładunkami wybuchowymi i którymi chciał wjechać w tłum, wysadzając w powietrze nieznaną liczbę ludzi, nieprzestrzegających religii muzułmańskiej.

Konkretne wymienione cele to Berlin, Monachium, Stuttgart, Dortmund i Essen, podczas gdy inne pojazdy miały być wykorzystane do atakowania celów we Francji, Belgii i Holandii.

Plan obejmował malowanie ośmiu samochodów, tak, by przypominały radiowozy policyjne. Zapakowane materiałami wybuchowymi w cenie 22,500 euro każdy.

Tak zwana „różnorodność” to nic innego jak Białe Ludobójstwo.