Bibi Wilhailm – Dzielna niemiecka nastolatka

Bibi Wilhailm, 16-letnia (być może już 17-letnia) Niemka, nagrała materiał w którym wypowiada się na temat polityki imigracyjnej Niemiec. Początkowo opublikowała swój film na Facebooku, jednak ten usunął materiał, czemu ciężko się dziwić, biorąc pod uwagę współpracę Marka Zuckerberga z rządem Angeli Merkel i cenzurze ws. tzw. „uchodźców”.

bibiwilhailm

Film trafił na YouTube, gdzie rozpowszechniono go również w wersji z angielskimi napisami. Postanowiliśmy go przetłumaczyć i opublikować w wersji polskojęzycznej z dwóch powodów:

Po pierwsze, materiał jest bezpośrednią relacją z kryzysu imigracyjnego w Niemczech. Wypowiada się w nim zwykła, niemiecka nastolatka, przestraszona „multikulturowym rajem” w swojej ojczyźnie. Nie jest to tłumaczenie z zachodniego dziennika, lecz słowa przeciętnej, młodej Niemki. Po drugie, my, Ruch Twórczości chcemy wyrazić swój szacunek dla Bibi za odwagę i nie poddawanie się anty-białemu praniu mózgu, na jaki został skazany niewątpliwie piękny kraj, jakim są Niemcy.

YouTube Preview Image

Poniżej wypowiedź Bibi Wilhailm w wersji tekstowej:

Witam! Prawdopodobnie wiesz o czym będzie ten film – polityka imigracyjna w Niemczech. Zastanawiałam się, czy powinnam zrobić film o tak drażliwym temacie, czy to na Facebooku, czy na YouTube. Niedługo będę miała 17 lat, więc nie byłam pewna, czy powinnam robić ten film, ale zdecydowałam się pójść do przodu.

Zapewne znasz Stephanie Schulz, ci którzy mają Facebooka, najprawdopodobniej ją znają.Tworzy podobne filmy, ja robię taki pierwszy raz i uważam, że to wspaniałe, jak ona nie pozwala się innym zastraszyć i jak próbuje potrząsnąć nimi i uświadomić ludziom to, co dzieje się w świecie, w którym żyjemy.

Muszę wam powiedzieć, że jestem przerażona. Lubię spędzać piątki z rodziną i przyjaciółmi, jedząc pizze i oglądając filmy. Nie jestem kimś kto lubi chodzić na imprezy i wracać późno do domu. Ale 2 tygodnie temu, około 6 wieczorem, tej zimy, poszłam do supermarketu i bałam się. Byli tam – nie chcę ich nazywać uchodźcami, wierze, że tacy, którzy naprawde potrzebują pomocy nie zrobili by czegoś takiego, a ten film nie jest przeciwko nim. Ten film nie jest przeciwko prawdziwym uchodźcom lub, broń Boże, nie jest anty-cudzoziemski. Chodzi o tych, którzy fałszywie twierdzą, że są uchodźcami wojennymi, a przynoszą wojnę tutaj do nas.

Wracając, była tam duża grupa imigrantów i oni spojrzeli na mnie, patrzyli o tak (tutaj pokazuje), szepcząc do siebie. Modliłam się, by móc wrócić cała i zdrowa do domu. Więc, uciekłam z supermarketu, bojąc się o własne życie. Nie ma innego sposobu by to opisać.

Nie rozumiem, co się dzieje w Niemczech. To jest po prostu smutne, jeśli się nad tym zastanowić. Niemcy były wspaniałym krajem, a oni go zniszczyli. Ale nie tylko Niemcy, zniszczyli też Francję, Szwecję, Austrię itd. Nie tylko Niemcy, zniszczyliście też inne kraje. Jesteście tak mile widziani jak Ebola. Nie mogę zrozumieć dlaczego was nie deportowano.

Przykładowo, przykro mi, ale taka jest prawda. Afrykanie, 3 dni temu, krzyczeli w Berlinie: „Będziemy zabijać Niemców. Niemcy będą przez nas zabijani.” Deportować ich z powrotem. Nie rozumiem, dlaczego oni nie są aresztowani, dlaczego oni nadal są w Niemczech. Jak ślepym trzeba być, by nie rozumieć co się dzieje, że wkróce będzie wojna. Nie chce żyć w takim świecie, nikt nie chce. Jestem naprawdę oniemiała.

Oto kolejna historia: innego dnia mój przyjaciel był z ciotką i jedną z jej przyjaciółek. One rozmawiały o uchodźcach i powiedziały mojemu przyjacielowi: „Dziecko, to jest dla dorosłych, trzymaj się z dala od tego, to nie Twoja sprawa.” Czy uważasz, że nie przeraża to dzieci i młodzieży? Myślę, że nawet 13-latek odczytuje takie wiadomości: 3-latka zgwałcona przez uchodźców, 15-latka zgwałcona przez uchodźców, 12-latka zgwałcona przez uchodźców, 75-latka zgwałcona przez uchodźców. To straszne, co się dzieje z tym światem.

Nie mogę zrozumieć, jak można się zachowywać w taki sposób będąc gościem. Nie mogę też zrozumieć, dlaczego Niemcy nie robią nic. Dlaczego Angela (Merkel) nic nie robi? Nie zamykają granic, nikogo nie aresztują. Dlaczego ich nie deportowano? Wyjaśnij mi to. Czemu? Są nadal na wolności.

A to jest do mężczyzn: proszę, chroń swoje dziecko i kobietę. Potrzebujemy Twojej ochrony. Boimy się wyjść na zewnątrz. Bądź tam dla nich. Nie pozwól im iść na zakupy samotnie, gdy jest ciemno. Boimy się. To jest wołanie o pomoc, a wy nie robicie nic.

Wy politycy, siedzicie w swoich willach, popijając koktajle i nic z tym nie robicie. Nie wiem w jakim świecie żyjecie ale my się boimy. Proszę, pomóżcie nam. To nie może tak wyglądać. Proszę, zróbcie coś. Ten temat dotyczy wszystkich. Dostaje z tego powodu jakiejś paranoi i nie mogę zrozumieć dlaczego nikt nie może nic zrobić.

Na przykład, pojechałam do mojego znajomego, który mieszka w południowych Niemczech. Była tam demonstracja imigrantów: „Allah jest jedynym bogiem! Allah jest Twoją przyszłością. Darmowy Koran! Allah jest jedynym bogiem! Allah, Allah.” Prześladowanie Chrześcijan, co to ma być? Co jest z tym? Jeśli chce wierzyć w Boga, będę wierzyć w Boga. Jeśli czczę go, będę go czcić. Nie chce wierzyć w Twojego Allaha. Dlaczego zawsze próbujecie wpakować go do gardeł innych? Dobrze dla Ciebie, jeśli w niego wierzysz. I dlaczego wleczesz tę religię poprzez brud? Czasami myślę, że byłoby lepiej, gdyby nie było żadnej religii. Fajnie, że wierzysz w Allaha, ale dlaczego wciskasz innym, że Allah jest jedynym bogiem, jeśli inni w to nie wierzą? Dlaczego to robisz, nie rozumiem tego.

Nie było o tym nic w wiadomościach; to było w Mannheim, tak na marginesie. Następnego dnia, Niemcy demonstrowali przeciwko temu i pokazano to we wszystkich mediach. Jest oczywiste, że Niemcy nie chcą oglądać jak ich kraj jest niszczony przez takich ludzi (imigrantów).

A odnośnie długości ręki: zatrzymania (napastnika) na odległość 1 metra. Poważnie, odbiło ci? Czy naprawdę sądzisz, że jeśli ktoś cię zaatakuje, to rozwiążesz problem w ten sposób (tutaj wyciąga dłoń) i atakujący myśli: „Cholera, chciałem cię zgwałcić, a teraz wyciągnęłaś rękę. Nie mogę cię już nigdy zgwałcić?”

To jest niesprawiedliwie i śmieją się z nas. Śmiejecie się z nas, Niemców. Zdajecie sobie sprawę jak głupi podobno jesteśmy. I rząd niemiecki się śmieje, nie bierze nas na poważnie, gdy mówimy, że jesteśmy przerażeni. To wołanie o pomoc i wy (rząd) ciągniecie nas coraz niżej i niżej w dół. Nie rozumiem tego.

Było gorące lato i miałam na sobie t-shirt. Podszedł do mnie facet i powiedział: „Allah cię widzi. On wie, że jesteś nieczysta, mała dziwko. Dlaczego nosisz t-shirt? Nosisz t-shirt?” Poczekaj, jesteśmy w Niemczech. Tak, mam na sobie t-shirt. Podczas lata. Nie będę nosić chusty na głowie. Nie będę mumią. To naprawdę nie jest mój styl. Nie jestem dziewczęcą dziewczyną, ale mówię to dla innych dziewczyn. Przyjaciel dał mi to (pokazuje sukienkę). Jeśli czują, że lubią to ubierać, to będą to ubierać. Nie masz prawa ich obmacywać. Nigdy! Możemy ubierać się jak chcemy i nie masz prawa nas obmacywać swoimi brudnymi rękami i obrażać nas, kiedy nosimy t-shirt.

Jestem oburzona tym, co robicie w Niemczech i jak lekceważący jesteście. Niszczycie Niemcy, a później mówicie ponownie: „Pieprzeni Niemcy. Pieprzeni idioci.” Poważnie, wykopać ich z miejsca za nasze granice i niech błagają, byśmy pozwolili im wrócić. Nie ma żadnej pomocy od rządu i Niemcy w końcu muszą wziąć sprawy w swoje ręce i nie będziecie się więcej śmiać.

Oni dają uchodźcom wszystko. Ktoś kogo znam pracuje odkąd skończył 15 lat jako budowniczy dróg. I miał operację, która poszła źle, teraz jest sparaliżowany i nie dostaje żadnej pomocy czy wsparcia. Gdyby to samo stało się imigrantowi, mógłby uzyskać wszelaką pomoc i wsparcie, nawet jeśli przedtem nigdy nie mieszkał w Niemczech. A on pracował odkąd skończył 15 lat. Wiesz ile ma lat? 50. Taka sprawiedliwość w Niemczech.

Naprawdę zastanawiam się, czy Niemcy wciąż mają szansę, czy Niemcy mogą wyjść z tego kryzysu żywi. Błagam cię, nigdy nie przestawaj wierzyć w powrót naszych Niemiec, takich jakie były. Proszę, idź na demonstracje, nie używaj przemocy, tylko demonstruj. Każdy niemiecki cywil jest ważny i zrób to dla swojej kobiety i dzieci. Wierzę, że wciąż mamy szansę z demonstracjami, nie mówię o zamieszkach, ale pokojowych demonstracjach. Słyszałam, że niektórzy policjanci zdjęli kaski podczas demonstracji PEGIDY i przyłączyli się do protestujących. Zasługują na medal, jestem bardzo wdzięczna za wsparcia narodu niemieckiego. Każdy sukces jest naszym szczęściem i jesteśmy wdzięczni za to.

Mam nadzieję również, że rząd się zmieni. Myślę, że to co robi Angela Merkel, nazywają ją Fatima, nie jest normalne. Nie wiem co się z nią dzieje i co ona chce osiągnąć. Ale Angela, powinnaś być z siebie dumna za zniszczenie Niemiec, pogrywając z niemiecką psychiką. To nienormalne. Dziękuje za niszczenie Niemiec. Nie masz żadnego szacunku, nikt cię nie szanuje. Czy Ty w ogóle myślisz, że zasługujesz na szacunek pomimo tego co zrobiłaś? Ja również nie wiem co czujesz, że wciąż nie zamykasz granic i chcesz więcej uchodźców. Nie rozumiem, jak ona może nadal nie przyjmować tego do wiadomości.

Zrób coś! Otwórz oczy i zrób coś dla Niemiec. Zrób coś dla Niemiec. Zniszczysz Niemcy. Czy to normalne, że ja, 16-latka, niedługo 17-latka, boję się wyjść na zewnątrz, oglądając się przez ramie, kiedy idę na zakupy o 6 wieczorem w zimie? Nie, to nie jest normalne. Zniszczyłaś Niemcy.

Nie rozumiem co politycy starają się osiągnąć. Myślę, że oni naprawdę starają się zniszczyć Niemcy. Szkoda też, że nie robią nic dla bezdomnych. Finansują ubrania dla uchodźców, ale dla bezdomnych, nic nie jest zrobione. Po co się w ogóle przejmować, prawda? Tak to jest. To prawda, smutna prawda.

Mam nadzieję, że mogę coś osiągnąć tym filmem i że zgadzasz się ze mną. Czy coś zrobiłam, zobaczymy w przyszłości. Dziękuje za obejrzenie tego filmu. Proszę was o ochronę kobiet i dziewcząt. To wołanie o pomoc, które jest ignorowane przez wszystkich. Jestem naprawdę przestraszona. Moi przyjaciele również się boją. Przyjaciel kupił gaz pieprzowy i paralizator. To nie jest normalne, co się dzieje w tej chwili. Mam nadzieję, że coś mogę osiągnąć tym filmem i że coś się wkrótce zmieni. Nikt nie chce żyć w takim świecie. Proszę, zrób coś. Chroń swoją kobietę, swoje dzieci. Chroń nas.

Zachęcamy również do odwiedzania i „lajkowania” strony na Facebooku wspierającej Bibi: I Stand with Bibi Wilhailm